Kamica nerkowa – jakie są jej przyczyny?

Kamica nerkowa nazywana jest również kamicą moczową, a jej charakterystyczną cechą jest wydzielanie się i odkładanie w drogach moczowych pewnych składników, które występują akurat w nadmiarze. Odkładają się one w postaci złogów, zwanych szerzej kamieniami, a które – gdy są małe – są w stanie wydostać się na zewnątrz wraz z moczem. Problem pojawia się wtedy, gdy jakieś drobinki pozostaną w układzie moczowym i będą się rozrastać. Kamica nerkowa dotyczy około 1-2% populacji, przy czym około 5-10% ludzi żyjących w Europie. Jak się tworzy? Jakie są jej przyczyny?

Kamica nerkowa – przyczyny choroby

Kamica nerkowa najczęściej pojawia się u osób między 30 a 50 rokiem życia, przy czym częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Jest to choroba związana z odkładaniem w drogach moczowych lub nerkach kamieni, których skład uzależniony jest od tego, jakiego składnika jest za dużo. Kamienie mogą więc być na przykład szczawianowe lub fosforanowe. Przyczyną choroby najczęściej jest zła dieta, a także wypijanie zbyt małej ilości wody, połączone z częstymi infekcjami dróg moczowych. Kamicy nerkowej sprzyja też między innymi dna moczanowa.

Kamica nerkowa – profilaktyka choroby

Kamica nerkowa - jakie są jej przyczyny?

Kierując się zasadą, że lepiej zapobiegać niż później leczyć, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę, by nie musieć się później zmagać z konsekwencjami choroby. Ponieważ kamica nerkowa ma związek z nieodpowiednią dietą, a także z przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów, trzeba pilnować wypijania przeszło 2 litrów wody dziennie, jak również zadbać o zbilansowanie diety, by niczego w niej nie brakowało i niczego nie było zbyt dużo. Należy ograniczyć sól, a jeśli kamica nerkowa już wystąpiła, to także te produkty, które zawierają elementy, których jest w organizmie za dużo. Sprawdzi się również przyjmowanie wpływających pozytywnie na układ moczowy suplementów diety – jak fitolizyna nefrocaps. Jest to preparat ziołowy, zawierający między innymi wyciąg z korzenia pietruszki, ziela skrzypu, kłącza perzu, ziela rdestu i korzenia lubczyku.

Więcej na https://www.dbajonerki.pl/fitolizyna-nefrocaps-forte.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *